Zasłużone zwycięstwo - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: czwartek, 2.05.2024 | Imieniny obchodzą: Anatol, Zygmunt, Anastazy

« powrótZasłużone zwycięstwo

Zasłużone zwycięstwo

21.11.2009 22:05 - Admin Walka od pierwszych do ostatnich minut przyniosła zwycięstwo.Mecz należał do bardzo trudnych,Goście górowali na nami warunkami fizycznymi i doświadczeniem ,my odpowiedzieliśmy nieustępliwością i wiarą w końcowy sukces.Mecz rozpoczął się od mocnego akcentu AZS-u który po kilku składnych akcjach wyszedł na 7 punktowe prowadzenie ,pierwsze punkty dla naszego zespołu w 3 minucie zdobył G.Kaczmarek , bardzo dobrze w tej części gry zaprezentował się M.Płatek ,który zdobył dla nas pod rząd 12 pkt., W zespole z Kutna skutecznie grali Strzelecki i Nogalski.W drugiej kwarcie gra się wyrównała jednak na dużą przerwę zespół AZS-u schodził z 5pkt. przewagą.W pierwszych minutach trzeciej części meczu udało się zniwelować przewagę gości do 1 pkt.jednak po celnych rzutach Nogalskiego z za linii 6,25 i skutecznych akcjach Karólewskiego zespół przyjezdnych po 3 kwarcie uzyskał 8 pkt.prowadzenie.Początek ostatniej odsłony nie zapowiadał emocji ,po akcjach Królewskiego i Bąka przewaga AZS-u jeszcze wzrosła, naszego zespołu to nie zdeprymowało i po zagraniach Cz. Radwańskiego ,a później rozgrywającego najlepsze zawody w tym sezonie G.Kaczmarka zaczął systematycznie odrabiać straty .Goście bronili wyniku aż do 37 min spotkania kiedy to po,rzutach Cz.Radwańskiego i M.Kowalskiego po raz pierwszy objęliśmy prowadzenie .Ostatnie minuty meczu był bardzo nerwowe, goście często faulowali, my wykorzystywaliśmy rzuty wolne.Pod tablicami dobrze radził sobie R.Urlich,a ostatnie punkty meczu w pięknym stylu zdobył rozgrywający b.dobre zawody Cz.Radwański.Nasza drużyna pokazała ,że ma serce do walki, a całemu zespołowi należą się na słowa uznania za postawę na boisku.
Doral Zetkama Nysa Kłodzko -AZS Kutno 89:85 (19:25, 19:18, 20:23, 31:19)
Dla naszego zespołu punktowali:Kaczmarek 32(2), Płatek 15(3),Radwański 12, Kowalski 9(2), Fiks 5(1), Malona 2, , Wyrwas 1, Obrzut 4, Urlich 7, Motyka, Lipiński 0.
Dla AZS-u: Gołuch 15(1), Karólewski 11, Szczepaniak 6, Rydlewski 4, Nogalski 25(7), Bąk 4, Rajkowski 4, Strzelecki 16, Jażdzewski 0.
W galerii seniorzy zdjęcia autorstwa Daniela Denysa
Pozostałe wyniki kolejki...

AZS Politechnika Opolska - Open Basket Pleszew 68:79 (23:23, 8:21, 24:23, 13:12)
AZS Radex Szczecin - MKS Skierniewice 92:91 (20:21, 22:25, 31:25, 19:20)
Stal Ostrów Wlkp. - Śląsk Wrocław 54:60 (24:15, 10:16, 12:21, 8:8)
OSSM PZKosz Wrocław - Pogoń Prudnik 73:96
AZS Politechnika Poznań - KKS Siechnice 83:60 (27:15, 12:12, 20:14, 24:19)
Księżak Łowicz - WKK Obiekty Wrocław 98:75 (29:21, 19:14, 24:23, 26:17)